محتوای تصویری، محتوای تصویری خلاقانه، تولیدمحتوا،تولید محتوای حرفه ای، تصویر سازی، تصویر سازی اختصاصی، اینفوگرافی، طراحی اینفوگرافی

۱۰روش برای ساخت محتوای تصویری خلاقانه

چگونه یک محتوای تصویری خلاقانه بسازیم؟

محتوای تصویری، به مراتب تاثیر بیشتری بر افراد میگذارد. به همین منظور به شما پیشنهاد میکنیم اگر به دنبال تاثیرگذاری هرچه بیشتر محتوای متنی وب سایتتان هستید حتما تولید محتوای تصویری را جدی بگیرید.
به یاد داشته باشید با استفاده از تصویر به راحتی میتوان  توجه مخاطب را جلب کرد به طوری که همیشه ما را دنبال کند و وفادار بماند.
تصاویر جذاب و مرتبط با موضوع متن تولیدی نقطه تمایز شما نسبت به رقبایتان خواهد بود.

در این مقاله سعی داریم روش هایی برای تولید محتوای تصویری خلاقانه را به شما معرفی کنیم:

۱. اسکرین شات

برای کسب و کار هایی که مرتبط با  حوزه نرم افزار هستند یک روش ساده برای اضافه کردن محتوای تصویری به متن، اسکرین شات گرفتن از فضای نرم افزار است. گرفتن اسکرین شات و اضافه کردن آن به متن نیاز به مهارت خاصی ندارد و به راحتی می توانید از این روش استفاده کنید.
برای سایر کسب و کارها که قصد معرفی ابزارهای مرتبط با حوزه کاری خودشان را دارند، اضافه کردن اسکرین شات هایی از این ابزار به متن، بر جذابیت و اثرگذاری آن می افزاید.

 

٢. جداول و نمودار

اطلاعات دسته بندی شده ،با استفاده از جدول و نمودار،از جمله محتواهایی است که طرفداران زیادی دارد. به عبارتی شما می توانید با اطلاعات  آماده اماری و یک طراحی جذاب تاثیرگذاری فوق العاده ای به متن بدهید.
با ابزارهایی مثل مستندات گوگل  می توانید طراحی هوشمندانه و جالبی از  جدول ها داشته باشید. روش مناسب دیگر برای نمایش ایده ها، فلوچارت ها هستند، و لیکوئید چارت ابزار سودمند و راحتی برای ایجاد آنهاست.

 

 

محتوای تصویری، محتوای تصویری خلاقانه، تولیدمحتوا،تولید محتوای حرفه ای، تصویر سازی، تصویر سازی اختصاصی، اینفوگرافی، طراحی اینفوگرافی
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

٣. به اشتراک گذاری اسلایدها در اسلایدشیر

اگر بگوییم همان نقشی که یوتیوب برای اشتراک گذاری ویدئو ها دارد ، اسلاید شیر برای اسلاید ها دارد پربیراه نگفتیم. اسلایدشیر وب سایتی برای بارگذاری محتوای دیداری است. پلت فرمی ویژه است که بازدیدکنندگان خاص خودش را دارد.
با استفاده از آن می توانید به مخاطبین جدیدی دست پیدا کنید. اسلایدهایتان در slidshare را با وب سایت خود ادغام و بدین ترتیب وبلاگ خود را پربارتر کنید.

همچنین این ابزار گزینه  مناسبی برای چندمنظوره کردن محتواست. می توانید هر محتوایی را که قبلا نوشته  یا در مورد آن صحبت کرده اید انتخاب نموده، در قالب پاورپوینت دوباره روی آن کار کنید و برای slidshare  آماده کنید.
اگر قصد دارید اسلایدسازی را به شکل حرفه‌ای تمرین کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً در اسلاید شیر  اکانت خودتان را بسازید و فعال کنید. از آپلود کردن اسلایدهای ناقص یا ضعیف نترسید و خجالت نکشید. با چندبار تمرین کردن حتما اسلاید های حرفه ای خواهید ساخت.

۴. تصویر سازی اختصاصی

تصویر سازی اختصاصی می تواند روشی عالی برای متمایز کردن محتوای شما از رقبایتان باشد. اگر بودجه کافی دراختیار دارید تصویر سازی اختصاصی برگ برنده شماست. نشریات حرفه ای و کسب و کار های بزرگ از این روش برای برند سازی استفاده می کنند.
تصویرسازی ،بالی است برای پرواز یک متن و برای توصیف و توضیح جذاب تر مورد استفاده قرار می گیرد.  تصویر سازی از جنبه های بسیاری مؤثرترین و توانمندترین نشانه های غیر کلامی به حساب می آید.

تصاویر می توانند به عنوان یک وسیله ی ارتباطی بخشی از اطلاعاتی را که ریختن آنها در قالب کلمات دشوار است، منتقل کنند.

 

محتوای تصویری، محتوای تصویری خلاقانه، تولیدمحتوا،تولید محتوای حرفه ای، تصویر سازی، تصویر سازی اختصاصی، اینفوگرافی، طراحی اینفوگرافی
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

۵. اسکرین شیرها، وبینارها، و دوره های ویدیویی

اگر تمرکز محتوای شما بر آموزش است، اسکرین شیرها و ویدیوها می توانند شیوهای فوق العاده برای یادگیری باشند. تنها ابزاری که شما برای تولید یک ویدیوی اسکرین شیر تروتمیز نیاز دارید یک هدست USB و یک نرم افزار فیلم برداری از محیط کامپیوتر مثل Camtasia یا  ScreenFlow است. ساخت ویدیو سخت تر است، اما اگر بتوانید به خوبی از پس آن بربیایید، می توانید قدرت محتوای خود را به اوج بکشانید .

۶. شبکه های اجتماعی تصویری

رونق شبکه های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام،  یک فرصت عالی برای تولید محتوا را فراهم کرده است.  به عبارتی برای افرادی که خواستار تولید محتوای ویدئویی و تصویری هستند در دسترس ترین گزینه محسوب می شود . البته ممکن اینستاگرام ، برای برخی افراد و کسب و کارها مناسب نباشد. در غیر این صورت می تواند بی نهایت سودآور باشد.
با روند استقبال از محتوای تصویری و ویدئویی در شبکه های اجتماعی به زودی شاهد رونق تولید محتوای تصویری در سایر شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک  و توییتر خواهیم بود. هرچند که این شبکه های اجتماعی مخاطبین خاص خودشان را دارند .

بازاریابی شبکه های اجتماعی و مخصوصا بازاریابی اینستاگرامی فعالیتی است که نیازمند تجربه و یک فعالیت تیمی حرفه ای است. ” البته در صورتی که می خواهید متمایز باشید و کسب در آمد کنید ” تیم بازاریابی دیجیتال اونترنت با تجربه فراوان به شما کمک می کند که همیشه توی این شبکه های اجتماعی پیشرو باشید.

۷. اینفوگرافیک

اینفوگرافیک در مقایسه با محتوای متنی مزیت های بیشتری به شما ارائه میدهد. از جمله مزایای آن می تواند به بالابودن میزان به اشتراک گذاری آن اشاره کرد.
بسیاری از تازه کارها اینفوگرافیک را درست انجام نمی دهند. اما اگر از پس آن بربیایید، این می تواند محتوایی باشد که شما را از سایرین متمایز می کند. همچنین می توانید آن را در پلتفروم های ویژه تصاویر مانند پینترست پست کرده و پیام خود را به مخاطبین جدید برسانید.از ترکیب محتوای متنی و اینفوگرافیک هم به نتایج خوبی خواهید رسید.

محتوای تصویری، محتوای تصویری خلاقانه، تولیدمحتوا،تولید محتوای حرفه ای، تصویر سازی، تصویر سازی اختصاصی، اینفوگرافی، طراحی اینفوگرافی
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

در تهیه اینفوگرافیک سه روش عمده وجود دارد:

 • از ابزار های ساخت اینفوگرافیک مثل Infoactive ،Vizualize ، PicktoChart و … استفاده کنید
 • اگر در تدوین عکس دستی بر آتش دارید، می توانید اجزای اینفوگرافیک را از وب سایت هایی مانند freepic دانلود کرده، آنها را به سبک خود تغییر داده، و اینفوگرافیک خود را بسازید.
 • می توانید از یک طراح بخواهید یک اینفوگرافیک سفارشی برایتان بسازد.

طراحی اختصاصی اینفوگرافی کسب و کار خود را به اونترنت بسپارید.

۸. تصاویر اجتماعی نقل کردنی

شیوه آسان دیگر برای افزودن تصویر به محتوایتان، ایجاد تصاویر نقل کردنی در رسانه های اجتماعی است. canva یک ابزار عالی و رایگان برای این کار است که به شما اجازه می دهد تا با حداقل تجربه بتوانید تصاویری برای بهبود محتوای موجود، و یا صرفا به عنوان تصاویر در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، پینترست، یا اینستاگرام ایجاد کنید.

چند روش ساده برای انجام این کار عبارتند از:

 • یک تصویر شخصی ایجاد کنید. از یکی از تصاویر و نقل قول های خود استفاده کنید.
 • از یک مهمان یا مولف نقل قول کنید. اگر شما با کسانی در پادکست صحبت کرده اید و یا در پست ها به آنها اشاره ای داشته اید، انجام این کار مفید خواهد بود.
 • پرسشی مطرح کنید. محتوای شما به چه پرسشهایی پاسخ می دهد؟ از یک تصویر برای مطرح کردن آن پرسش استفاده کنید و بازدید کننده را آماده دریافت پاسخ یا شروع یک گفتگو کنید.
 • یک آمار ارائه دهید. اگر مایلید آمارهای ساده ای که دارید در مقاله شما جلب توجه کند، در یک تصویر جذاب قرارشان دهید.

۹. میم‌های اینترنتی(meme)

میم های اینترنتی، اندکی با تصاویر اینترنتی متفاوت هستند. معمولا خنده دار ، طعنه آمیز و قابلیت انتشار ویروسی را دارند.
“میم اینترنتی یک فعالیت، مفهوم، عبارت، یا تکه‌ی از محتواست که اکثراً به صورت تقلید شدن از یک فرد به فرد دیگر برروی اینترنت پخش می‌شود. میم اینترنتی می‌تواند یک تصویر، لینک، ویدیو، وب‌سایت، هشتگ، کلمه، یا عبارت یا حتی یک  غلط املایی باشد. میم اینترنتی در بستر شبکه‌های اجتماعی، بلاگ‌ها، ایمیل و منابع خبری در سطح جامعه پخش می‌شوند.”

از سایت های ساختن میم مثل wuzu استفاده کنید. با استفاده از این سایتها، کافیست تا یک الگو را انتخاب کنید، متن هایتان را وارد کنید، و بر روی دکمه ایجاد میم، کلیک کنید.
همچنین می توانید میم های اینترنتی مشهور را گرفته و متن خود را به آن بیفزایید. اما پیش از آن مطمئن شوید که این تصویرسازی مناسب مخاطبین شما باشد.
به خاطر داشته باشید که باید ابتدا مطمئن شوید که میم اینترنتی را درست متوجه شده اید و دارید آن را در محتوای درستی به کار می برید. مردم فردی را که از میم اینترنتی نابجا استفاده می کند به سرعت فراموش می کنند، پس اگر چنین باشید دیده نخواهید شد.

 

محتوای تصویری، محتوای تصویری خلاقانه، تولیدمحتوا،تولید محتوای حرفه ای، تصویر سازی، تصویر سازی اختصاصی، اینفوگرافی، طراحی اینفوگرافی
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

۱۰. تصاویر متحرک

موشن گرافی ،گیف و ویدیوهای با پخش خودکار در حال  حاضر جز پرطرفدارترین محتوای تصویری به حساب می آیند.
گیف یک ابزار ساده ای برای قرار دادن عکس های متحرک در کنار هم است. با ایجاد حرکت بر روی چند عکس می توانید به سادگی یک محتوای تصویری جذاب بسازید.

هزینه ساخت گیف به نسبت موشن گرافی کمتر است اما به همان اندازه جزییات کمتری را شامل می شود . در موشن گرافی جزییات بیشتر و حتی صدا را می توانیم داشته باشیم. و این به تاثیر گذاری محتوا کمک بیشتری می کند.
محتوایی که می توانید با استفاده از تصاویر متحرک بسازید، متحرک سازی نمودارها و خدمات ارائه شده در کسب و کار شما است. این ارائه خدمات شما را جذاب تر می کند.

کلام آخر اونترنت برای شما

اگر به دنبال تولید محتوای خلاقانه هستید و هر کاری می کنید تا برندتان جایگاه بهتری کسب کند بدون حضور محتوای تاثیر گذار امکان پذیر نیست. محتوای تصویری را برای خلق محتوای تاثیرگذار جدی بگیرید.
اگر پیشنهادی برای بهبود محتوای تصویری دارید و یا سوالی در این مورد دارید با تیم محتوای اونترنت در میان بگذارید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Pin It on Pinterest

Share This

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی