آیا با نحوی عملکرد اینستاگرام آشنا هستید؟ با عوامل موثر بر الگوریتم اینستاگرام چطور؟ آیا الگوریتم اینستاگرام در راه اندازی و به درآمد رسیدن یک کسب و کار موثر است؟

اینستاگرام از دو نوع اکانت شخصی و تجاری تشکیل شده است. که قابلیت تبدیل اکانت شخصی به تجاری وجود دارد.

امروزه پست­‌های اینستاگرامی مثل قبل مورد بازدید قرار نمی­‌گیرند. حدود ده درصد از پست های شما توسط دنبال کنندگان شما دیده می­‌شوند. ولی با این وجود هنوز هم پلتفرم های اینستاگرام در بین مردم ایران محبوبیت دارد.

الگوریتم اینستاگرام، الگوریتم های اینستاگرام، عوامل موثر بر الگوریتم های اینستاگرام،بازاریابی اینستاگرام، بازاریابی شبکه های اجتماعی، آژانس بازاریابی اونترنت، اونترنت مارکتینگ

الگوریتم اینستاگرام در ابتدا ساده بود، شما یک پست را ارسال می‌کردید و اون پست بر مبنای زمان ارسال وارد یک صف می‌شد و در نوبت خودش نمایش داده می‌شد. اما در حال حاضر قضیه به این سادگی‌ها هم نیست. از اوایل سال 2018 نمایش پست های شما برای مخاطبان متفاوت شد که به سادگی الگوریتم های اولیه نبود و این نیازمند شناخت عوامل موثر بر الگوریتم اینستاگرام است.
حالا الگوریتم اینستاگرام چیست؟ الگوریتم اینستاگرام، در واقع مجموعه ای از دستورالعمل‌هایی است که رفتار کاربران را بررسی می کند و با جهت دادن به آن‌ها به هدف خاصی می‌رسد.

عوامل زیادی بر الگوریتم اینستاگرام موثر هستند که ما در اینجا شما را با تعدادی از بروزترین الگوریتم های 2020 آشنا می­‌کنیم.

کیفیت محتوای تولید شده در اینستاگرام

کیفیت محتوا در جذب مخاطب نقش حیاتی دارد. در حال حاضر فعالیت منظم و هر روز پست گذاشتن در اینستاگرام کافی نیست بلکه آن چیزی که تاثیر قابل توجه‌ای بر دیده شدن محتوای شما دارد کیفیت محتوا و میزان تعامل با مخاطب است.
اینستاگرام نیز به دنباله همین موضوع قوانینی در جذب مخاطب و اصول کار خود وضع کرده­ است. اینکه پیج شخصی یا تجاری بتواند مخاطب بیشتری را جذب کند و نیازهای او را پاسخ دهد به موفقیت شما کمک شایانی خواهد کرد. کیفیت و بالا بودن نرخ تعامل جز مهمترین عوامل موثر بر الگوریتم اینستاگرام در سال 2020 است.

الگوریتم اینستاگرام، الگوریتم های اینستاگرام، عوامل موثر بر الگوریتم های اینستاگرام،بازاریابی اینستاگرام، بازاریابی شبکه های اجتماعی، آژانس بازاریابی اونترنت، اونترنت مارکتینگ

چگونه محتوای با کیفیت در اینستاگرام تولید کنیم؟

محتوای تولید شده در اینستاگرام کاملا مبتنی بر تصویر است. برای تولید محتوای با کیفیت باید رنگ و لعاب تصاویر با یک متن جذاب همراه باشد تا مورد توجه قرار گیرد. شما می­‌توانید در همین راستا از قالب های آماده که به جذابیت متن شما کمک می­‌کند استفاده کنید. ابزارهای آنلاین طراحی مانند spark.adobe، Canvas می تواند در خلق تصاویر جذاب برای این شبکه اجتماعی مفیدباشد.

تولید محتوای خلاقانه و جذاب برای حضوری پررنگ در اینستاگرام خود را به تیم بازاریابی اونترنت بسپارید.

می­‌توانید به کمک عکس­‌های مرتبط با متن، محتوا را جذاب کنید. پادکست های تبلیغاتی و توضیحی می تواند به جذابیت محتوای شما کمک کند. همچنین فیلم یا کلیپ های کوتاه در معرفی برند یا محصول تاثیرگذاری شگرفی دارند. همانطور که اشاره کردیم کیفیت یکی از عوامل موثر بر الگوریتم اینستاگرام است.در کنار همه این جذابیت ها ، کیفیت محتوای تولید شده که بتواند مورد پسند کاربر باشد را فراموش نکنید.

تمایل دیدن ویدیو در سال2020 نسبت به سال قبل حدود 80 درصد رشد داشته است. اپیدمی کرونا (Covid19) و قرنطینه و دورکاری تاثیر زیادی در بالارفتن این آمار دارد.به همین نسبت تولید محتواهای ویدئویی در این چند ماه رشد زیادی داشت.

استفاده از افراد تاثیرگذار یا اینفلوئنسرها در معرفی برند و محصول یا خدمات نقش بسزایی دارد. که طبیعتا شامل هزینه بیشتری نسبت به همه انواع تولید محتوا خواهد داشت.

اونترنت، شرکت بازاریابی اونترنت، اونترنت مارکتینگ، آژانس بازاریابی دیجیتال، دیجیتال مارکتینگ، اینستا مارکتینگ، تبلیغات گوگل

ارتباط دوطرفه از طریق محتوای تولید شده در اینستاگرام

ارتباط با مخاطب را باید بعد از انتشار محتوا  با اهمیت بیشتری پیگیری کرد. میزان تعامل کاربر با شما یکی از اولویت‌های اینستاگرام برای نمایش محتوا برای کاربر‌است.
پیچ هایی که مخاطبان با آن بهتر ارتباط برقرار می کنند با اولویت بالاتری نسبت به بقیه پیچ‌ها نمایش داده می شوند. صفحاتی که افراد بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند بنابراین از نکات بسیار مهم در این بخش اینگیجمنت است، با افزایش اینگیجمنت شانس دیده شدن بالا می‌رود.
لایک، کامنت، دایرکت، تگ کردن از مواردی است که نشان‌گر نزدیکی دو اکانت به یکدیگر است.جواب دادن به موقع به کامنت مخاطبان و کامنت گذاشتن برای آن‌ها می تواند به راحتی یک بازدید کننده را به یک مشتری تبدیل کند.

استوری ها و لایوهای زنده در اینستاگرام

در ابتدای سال ۲۰۱۸ استوری اینستاگرام چیزی حدود ۳۰۰ میلیون کاربر فعال داشته است, تقریبا ۲ برابر اسنپ‌چت در زمان مشابه!
استوری‌ها و لایو ها ازقدرت بالایی در دیده شدن برخوردارند. استوری‌ها می توانند شامل توصیف مختصر اما گویا از محصولات و خدمات باشند. و نقش بسزایی در نرخ مشارکت مخاطبان ایفا ­کنند.

الگوریتم اینستاگرام، الگوریتم های اینستاگرام، عوامل موثر بر الگوریتم های اینستاگرام،بازاریابی اینستاگرام، بازاریابی شبکه های اجتماعی، آژانس بازاریابی اونترنت، اونترنت مارکتینگ

فهرست کاملی از ابعاد پست، استوری و محتوا اینستاگرام سال 2019  مقاله ای است که به شما در تولید محتوای اصولی در اینستاگرام کمک می کند.

اینستاگرام هرچند وقت یکبار با امکانات و اپلیکیشن‌های جدید همه را شگفت زده­ می­‌کند با تکنولوژی‌های اینستاگرام پیش بروید، تا محتواهای جذاب­تر تولید کنید. که در میزان مشارکت کاربران نقش موثری خواهد داشت. بنابراین باید مداوم اطلاعات خود را  در مورد عوامل موثر بر الگوریتم اینستاگرام بروز کنید.

استفاده از IGTV

افرادی که با اکانت خود ویدیو انتشار می­‌دهند قادر هستند. با استفاده از این پلتفرم، حدود یک ساعت ویدیو هایی را به اشتراک بگذارند.
IGTV برای ویدیوهای با کیفیت بالا استفاده می­‌شود. این برنامه در گوشی اندرویدی و IOS قابل اجراست. این برنامه را می­‌توانید از اپ استور، گوگل پلی و یا با بروز رسانی اینستاگرام به آخرین نسخه روز تهیه کنید.

IGTV برای ویدیوهای عمودی ساخته شده‌ است، نه افقی بنابراین حتی اگر سعی کنید گوشی خود را به حالت افقی بچرخانید، ویدیو به صورت عمودی باقی خواهد ماند. همانند کاری که در استوری‌های اینستاگرام انجام می‌دهید، در ویدیوهای IGTV نیز قادر خواهید بود. تا متن و تصاویر دلخواه‌تان را روی ویدیو قرار دهید. می‌توانید ویدیوهای افراد در IGTV را لایک کنید و برای آن‌ها کامنت بگذارید.

الگوریتم اینستاگرام، الگوریتم های اینستاگرام، عوامل موثر بر الگوریتم های اینستاگرام،بازاریابی اینستاگرام، بازاریابی شبکه های اجتماعی، آژانس بازاریابی اونترنت، اونترنت مارکتینگ

شناخت الگوریتم جدید اینستاگرام در سال 2020

در الگوریتم جدید اینستاگرام مبنای کار بر مشارکت و تعامل دوطرفه است.پیچ هایی که با کاربر تعامل دارد و کاربر نسبت به محتوای تولیدی آن‌ها واکنش نشان می دهد.به چالش های دعوت شده پاسخ می دهد را در اولویت خود گذاشته است.
جذابیت های بصری را در پیج خود بیشتر کنید. در نتیجه درصد نمایش پست­‌های شما در HOME بیشتر می­‌شود. پست­‌های جدید حاوی فیلم سبب جذاب شدن محتوای پیج شما می­‌شود.

ویژگی های مهم در الگوریتم جدید اینستاگرام

اینستاگرام تشخیص می‌­دهد که شما چه نوع پست­‌های را لایک می­‌کنید. سعی می‌کند تمام پیج ها و محتوای مرتبط با آن را برای شما به معرض تماشا قرار دهد. متلاً اگر در حیطه آموزشی پست هایی را بپسندید. خود اینستاگرام تمامی صفحات مرتبط با آموزش را برای فالو کردن به شما پیشنهاد می­‌دهد.

جالب اینجاست که اگر پست شما بتواند 1000K لایک بدست بیاورد. این پست شما برای سایر کاربران که از دنبال کنندگان شما نیز نیستند به نمایش ­گذاشته می شود. نیاز نیست که در همان اویل پست شما 1000K لایک دریافت کند این کار می‌­تواند به مرور زمان اتفاق بیفتد.

الگوریتم اینستاگرام، الگوریتم های اینستاگرام، عوامل موثر بر الگوریتم های اینستاگرام،بازاریابی اینستاگرام، بازاریابی شبکه های اجتماعی، آژانس بازاریابی اونترنت، اونترنت مارکتینگ

ویژگی بعدی اینکه اینستاگرام به تعامل شما با دنبال کنندگان اهمیت می­‌دهد و میزان ارتباط شما را اندازگیری می‌­کند. می­‌توانید برای اینکه اینستاگرام به تعامل شما با دنبال کنندگان پی ببرد پست­‌های آنها را لایک کنید. و برای آنها کامنت بگذارید و در دایرکت به سوالات آنها پاسخ دهید و یا از مشارکت آنها ابراز خوشحالی و رضایت خود را بازگو کنید.

اینستاگرام مدت زمانی که افراد صرف دیدن پست شما می­‌کنند را محاسبه می­‌کند که هرچه میانگین مطالعه پست شما بیشتر باشد. اعتبار مطالب شما و میزان تعاملتان هم بیشتر خواهد بود.

زمان بیشتری صرفه ارسال استوری کنید. یکی از بهترین راه­های تعامل با دنبال کننده ­گان استوری است. درواقع استوری از استراتژی های اصلی بازاریابی در اینستاگرام است.

نکته: با نوشتن کپشن می­‌توانید با افراد بیشتر در تعامل باشید. و افراد را ترغیب به کامنت گذاشتن و لایک کردن کنید.

شایعات رایج در مورد اینستاگرام

shadow ban

اینکه پست‌­های ما دیگر به کاربران نمایش داده نمی شود برگرفته از عملکرد نادرست خود ماست و اینستاگرام هیچ الگوریتمی را جهت ممنوعیت پست ما قرار نداده است ممکن است خودمان سبب اسپم شدن پست­‌مان باشیم که این موضوع ربطی به الگوریتم اینستاگرام ندارد.

تولید محتوای زیاد

اینکه شما با تولید محتوای زیاد می‌­توانید بهترین جایگاه در اینستاگرام داشته باشید کاملاً اشتباه است شما فقط با تولید یک محتوای جذاب و مفید که کاربر پسند باشد می­‌توانید به جایگاه ویژه اینستاگرام دست یابید.

اونترنت، شرکت بازاریابی اونترنت، اونترنت مارکتینگ، آژانس بازاریابی دیجیتال، دیجیتال مارکتینگ، اینستا مارکتینگ، تبلیغات گوگل

ارجحیت اکانت در اینستاگرام

به گمان بعضی از افراد داشتن اکانت شخصی نسبت به اکانت کاری و تجاری در اولویت قرار دارد که این نیز کاملاً شایعه ای بیش نیست. این خود مخاطبان هستند که پست و اکانت مورد نظر را انتخاب می‌­کنند.

ترتیب زمانی در اینستاگرام

برخی گمان می­‌کنند که ترتیب در اولویت نمایش نقش بسزایی در الگوریتم اینستاگرام دارد. و سبب افزایش تعامل با دنبال کنندگان می شود. که این موضوع بازهم اشتباه است.

مخفی کردن محتوا

بعضی گمان می‌­کنند که الگوریتم جدید اینستاگرام پست‌­ها را مخفی می­‌کند و نمایش نمی­‌دهد که می‌­توان گفت این نیز یک شایعه‌ای بیش نیست و افراد می­‌توانند با اسکرول کردن به پست مورد نظر و جدید دست یابند.

در نهایت باید گفت الگوریتم اینستاگرام و عوامل موثر بر الگوریتم اینستاگرام به نوعی توسعه یافته است که شما را به سمت رفتاری هدفمند در این شبکه اجتماعی بکشاند. به عبارت دیگر راز موفقیت در اینستاگرام، داشتن فعالیت‌های طبیعی از جمله ارسال محتوای با کیفیت و ایجاد تعامل با همفکران است.

امتیاز مقاله
با رای دادن به این پست مارو در بهینه سازی آن یاری کنید.
[Total: 0 Average: 0]