تنها چند قدم با افزایش فالوور واقعی و در مقیاس بالا فاصله دارید:

 برگزاری مسابقه اینستاگرامی

قبل از اینکه بخواهم به چگونگی برگزاری مسابقه اینستاگرام بپردازم، اول از همه می‌خواهم برای شما روشن کنم که اصلا چرا باید مسابقه اینستاگرامی برگذار کنید؟

چون اکثر برندهای بزرگ، اینفلوئنسرهای مطرح و کسب و کارهای موفق، مسابقه اینستاگرام برگزار می‌کنند؟ پس باید به این سوال پاسخ دهیم که مسابقه اینستاگرام چه ویژگی دارد که اینقدر نزد برندهای بزرگ و کوچک محبوب است؟

مسابقه اینستاگرامی در حقیقت نوعی بازاریابی برای شما انجام می‌دهد.

دقت کنید من از کلمه بازاریابیبه جای تبلیغاتاستفاده می‌کنم. چراکه بازاریابی از تبلیغات بسیار گسترده‌تر است و تبلیغات بخشی از فرآیند مارکتینگ یا بازاریابی را برای شما انجام می‌دهد.

در مرحله اول مارکتینگ شما به دنبال این هستید که مداما افراد بیشتری را با بیزینس خود آشنا کنید.

مرحله‌ای که در اصطلاح تخصصی مارکتینگ Brand Awareness نام دارد. این دقیقا همان نقطۀ تلاقی بحث بازاریابی و مسابقه اینستاگرام است. آیا کسب و کار شما هنوز وارد اینستاگرام نشده است؟

اینستاگرام ویترین کسب و کار شماست

بله، ویترینی که روز به روز وسیع‌ تر می‌شود و کسب و کارهای بیشتری به آن می‌پیوندند.

شاید برایتان این آمار تکان دهنده باشد، تعداد کاربران فعال ایرانی در اینستاگرام بیش از سی میلیون نفر است و از طرف دیگر اینستاگرام محبوب‌ترین شبکۀ اجتماعی در میان کاربران ایرانی است.

پس اگر به فکر کسب درآمد بیشتر هستید و در ایران زندگی می‌کنید، اینستاگرام، یکی از پولسازترین شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار شماست، عضویت در آن رایگان است و میلیون‌ ها مشتری بالقوه در جستجوی خدمات و محصولات شما. البته این تازه اولِ اول داستان است؛

اصطلاحا ب بسم‌الله.
همه اینها درست، حالا چگونه در اینستاگرام موفق شوید یا به عبارت دیگر تبلیغات در اینستاگرام چگونه به کسب و کار شما کمک می‌کند؟
محبوبیت و کسب درآمد از اینستاگرام نه یک رویاست، نه راحت و پیش پا افتاده
جادو و جمبلی در کار نیست و قرار هم نیست خرج‌ های میلیونی و بی‌فایده انجام دهید.

در این مقاله من مجال این را ندارم که به تمام ابعاد اینستاگرام بپردازم و همه چیز را درباره آن بگویم، اما مطمئن باشید که در آینده خیلی بیشتر به این خواهیم پرداخت.

موفقیت در اینستاگرام (امیدوارم این موفقیت را فقط در افزایش فالوور اینستاگرام) دو بخش اساسی دارد که اگر هر دو به درستی انجام شوند، قطعا می‌توانید از اینستاگرام به عنوان یکی از مهم‌ترین کانال‌های مارکتینگ خود استفاده کنید.

1-   برای هزارمین بار، محتوای ارزشمند تولید کنید

این‌روزها محتوا به یکی از تخصصی‌ترین و در عین حال مهم‌ترین بخش‌های مارکتینگ تبدیل شده است و همه از آن حرف می‌زنند.

اما در مورد محتوای اینستاگرام مهم‌ترین فاکتوری که وجود دارد engagementیا میزان درگیری کاربران با محتوای شماست.

فاکتورهای اصلی سنجش میزان مشارکت کاربران به تعداد لایک و کامنت است.با این اوصاف شما باید محتوایی تولید کنید که کاربران را ترغیب کند، لایک کنند، کامنت بگذارند و مهم‌تر از آن، سایر کاربران را به مشاهده محتوای شما ترغیب کنند.

(مثلا پست شما را برای دیگران ارسال کنند و …)

مسابقه اینستاگرامی، برنامه قرعه کشی کامنت اینستاگرام، قرعه کشی کامنت اینستاگرام سایت برای قرعه کشی اینستاگرام، بازاریابی اینستاگرام، ادمین اینستاگرام، محتوای اینستاگرام

2-   یک برنامۀ اساسی برای تبلیغ در اینستاگرام ترتیب بدهید

بله همانطور که گفتم در مرتبه اول شما باید یک محتوای خوب تولید کنید، اما اگر کسی نباشد که محتوای شما را بخواند و فالوورهای پیج شما کم باشد، این محتوای خوب کاری نمی‌تواند بکند.

تبلیغ در اینستاگرام شکل‌های مختلفی دارد که شناخت و کارکرد هر کدام از روش‌های تبلیغ در اینستاگرام یک دید جامع برای تعیین استراتژی اینستاگرام به شما می‌دهد.

برای اینکه درک شما راحت‌تر شود، من یک دسته بندی کلی برای شما انجام می‌دهم
تبلیغات در اینستاگرام از طریق افراد و صفحات دیگر

در این روش شما لیستی از صفحات پربازدید مرتبط (دقت کنید، مرتبط) با کسب و کار خود پیدا می‌کنید و در ازای پرداخت هزینه برای مدت مشخص تبلیغ خود را روی آن صفحات قرار می‌دهید.

(دقیقا مثل پیام‌های بازرگانی تلویزیون که قبل یا بعد از برنامه‌های محبوب پخش می‌شوند، با این تفاوت که تلویزیون شما شخصی‌تر، کوچک‌تر و در دسترس اکثر کاربرانتان است، یک دستگاه موبایل).

یا می‌توانید از افراد محبوب و با فالوئرهای بالا استفاده کنید.

این افراد اصطلاحا اینفلوئنسرنام دارند و با اینکار شما اینفلوئنسر مارکتینگ انجام می‌دهید.

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از شاخه‌های محبوب بازاریابی است و در افزایش فالوور اینستاگرام هم تاثیر خیلی خوبی دارد، اما اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، یا بودجۀ بازاریابی و تبلیغات شما محدود است، من خیلی این روش را به شما توصیه نمی‌کنم.

تبلیغات فیک و روش‌های دروغین در اینستاگرام

من به شخصه این روش‌ها را چندان نمی‌پسندم و البته مهم‌تر از من اینستاگرام هم چندان با این روش‌ها موافق نیست.

الگوریتم‌های جدید اینستاگرام کاملا این مسئله را تایید می‌کنند.

در این روش شما می‌توانید، فالوورهای فیک بخرید، لایک بخرید و یا حتی بازدید خریداری کنید.

بله درست است شما می‌توانید 50 هزار فالوور فیک بخرید، اما واقعا خریدن فالوور فیک غیر از اینکه تنها یک عدد را در صفحۀ اینستاگرام شما تغییر دهد، کار دیگری برای شما انجام نمی‌دهد.

به خصوص که نرخ مشارکت (Engagement Rate)پیج شما را پایین می‌آورد و اینستاگرام پست‌های شما را به تعداد کمتری از کاربران نشان می‌دهد.

 

مسابقه اینستاگرامی، برنامه قرعه کشی کامنت اینستاگرام، قرعه کشی کامنت اینستاگرام سایت برای قرعه کشی اینستاگرام، بازاریابی اینستاگرام، ادمین اینستاگرام، محتوای اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام از طریق ربات اینستاگرام

خیلی از مشتریان ما تصور می‌کنند، ربات ایستاگرام چیزی شبیه همان فالوور فیک اینستاگرام است.

اصلا و ابدا اینطور نیست.

پس ربات چگونه باعث افزایش فالوور اینستاگرام می‌شود؟
در پاسخ باید بگویم، ربات اینستاگرام رفتاری کاملا شبیه کاربران دارد.

(البته برای اینکه بیشترین بازدهی را از ربات اینستاگرام داشته باشید، باید تنظیمات آن را با دقت انجام دهید)
ربات اینستاگرام از طرف شما و به نمایندگی از پیج شما، کاربران مرتبط را پیدا می‌کند، آنها را فالو و لایک می‌کند و حتی اگر بخواهید برایشان کامنت می‌گذارد.

اینکار باعث می‌شود که کاربران هم متقابلا نسبت به پیج شما کنجکاو شوند، به سراغ پیج شما بیایند و اگر از محتوای شما خوششان بیاید، شما را دنبال کنند.

پس اگر به دنبال راه های افزایش فالوور در اینستاگرام هستید، ربات گزینۀ مناسبی برای شماست.

در ادامه می‌خواهم یکی از پیشرفته‌ترین و پرامکانات‌ترین ربات‌های اینستاگرام را به شما معرفی کنم؛ ربات افزایش فالووز اینستاگرام اینستاورد.

این ربات امکانات بسیار متنوع‌تر و پیچیده‌تری نسبت به سایر ربات‌های اینستاگرام دارد، اما مهم‌ترین و برترین مزیت آن امکان برگزاری مسابقه در اینستاگرام است.

در ادامه مراحل برگذاری مسابقه اینستاگرام از طریق ربات اینستاورد را به طور کامل به شما توضیح می‌دهم، اما قبل از آن مسابقه اینستاگرام آیا به بالا بردن فالوور اینستاگرام کمک می‌کند؟

غیر از این چه دلیلی دارد که به شما اکیدا توصیه می‌کنم که مسابقه اینستاگرامی برگزار کنید؟

توجه: قوانین جدید اینستاگرام دسترسی ربات ها و فالوور یاب های اینستاگرام رو به شدت محدود کرده است و فقط بعضی از این ربات ها امکان استفاده و ساخت مسابقه اینستاگرامی رو دارا هستند حتما با تحقیقات جامع و کامل از این نرم افزارها استفاده کنید.

مسابقه اینستاگرامی، برنامه قرعه کشی کامنت اینستاگرام، قرعه کشی کامنت اینستاگرام سایت برای قرعه کشی اینستاگرام، بازاریابی اینستاگرام، ادمین اینستاگرام، محتوای اینستاگرام
3 دلیل مهم که چرا مسابقه اینستاگرامی برگزار کنید

همانطور که بالاتر اشاره کردم، مسابقات اینستاگرامی یکی از بهترین و مطرح‌ ترین روش‌ها برای بازاریابی کسب و کار شماست. اما دقیقا چرا؟

1-   مسابقه اینستاگرامی باعث افزایش فالوور اینستاگرام می‌شود

قطعا اولین و اصلی‌ترین دغدغه برای هر پیج اینستاگرام زیاد شدن فالوئرهای آن پیج است.

بالاتر اشاره کردم که خریدن فالوور فیک هیچ کمکی به شما نمی‌کند، تبلیغات هم هزینۀ بالایی دارد،  راه اندازی مسابقه اینستاگرام یک راه حل حرفه‌ای و جذاب برای بالا بردن فالوئرهای اینستاگرام شماست.

مسابقه برای اکثر کاربران جذاب است و به دلیل تب تند رقابتی که دارد، کاربران را تشویق می‌کند که دوستان و سایر فالوورهایشان را هم به پیج شما دعوت کنند.

با این راه حل زیرکانه تعداد زیادی فالوور به سمت صفحه شما روانه می‌شوند.

شما می‌توانید یک مسابقه برگزار کنید و از کاربران بخواهید که دوستانشان را منشن کنند و شرط شرکت در مسابقه را “فالو کردن پیج” بگذارید.

از طرف دیگر محتوای کاربردی و مفید هم برای کاربران تولید کرده‌ اید؟ پس چه چیز بهتر از این.

تگ محصول اینستاگرام و افزایش چشم گیر فروش

چگونه فعال کنم؟

برای مثال: پیج صدف بیوتی الان در حال حاضر 1.6 میلیون فالوور دارد.

صدف بیوتی به طور منظم مسابقه برگزار می‌کند و قاعده مسابقه‌‌اش دقیقا همین است که توضیح دادم، فالو کردن و منشن کردن دوستان، این مسابقه های اینستاگرامی در کنار محتواهای مفید و سرگرم‌کننده‌ ای که تولید می‌کند،

او را به یکی از مطرح‌ترین اینفلوئنسرهای حوزه آرایش تبدیل کرده است. با ربات اینستا ورد به راحتی می‌ توانید برای برندتان مسابقات اینستاگرامی ماهیانه یا هفتگی برگزار کنید.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#sadaf_beauty حواستون بود ١.٦ ميليون نفر شديم؟؟؟؟؟ ??? دختر بيا ببين چه مسااااابقه اى!! چه جاااااايزه هايى!! چه كد تخفيفاااااايى داريم ????? ٣٠ تا برنده داريييييم ?? . @rojashop اولين اسپانسر روژاست كه هرچى لوازم آرايش و چيزاى پوستى بخواين داره و به ? ١٠ تا از برنده ها ١٠ تا گيفت كارت ٥٠٠ هزار تومنى ميده? و بهمون كد تخفيف هم داده كه از الان تا يك هفته ديگه براى خريد هاى ٥٠٠ هزار تومن و بيشتر، با استفاده از كد SADAF1600 توى فروشگاههاى اينترنتيشون (يعنى سايتشون) ١٠٪؜ تخفيف ميگيرين? سايت روژا: Www.rojashop.com . @takhfifan @takhfifan_coupon دومين اسپانسر تخفيفانه كه قبلا هم بهتون معرفيشون كرده بودم و ميتونين از توى سايتشون واسه كاراى مختلف تخفيف پيدا كنين(سفارش غذا، رستوران، خريد ماشين، آرايشگاه، سفر،…) كه به ٨ نفر گيفت كارت ١٠٠ هزار تومنى، به يك نفر و همراهش سفر به هرجاى ايران كه خواست(ارزش ٥٠٠ هزار تومن) و به يك نفر يك ميليون تومن تخفيف از هرچى كه اون شهص بخواد ميده!!!?? به اضافه اينا توى سايت تخفيفان هم ميتونين براى گرفتن ١٠٪؜ تخفيف از كد SADAF1600 استفاده كنين❤️ تخفيفشون از الان تا ١٥ آذر ادامه داره سايت تخفيفان: Www.takhfifan.com . خودمم كه به ١٠ نفر لوازم آرايش جايزه ميدم ?????? . فقط بايد دوستاتونو تو كامنتا تگ كنين ? همين راحت و پاكيزه ٤٨ ساعت هم وقت دارين⏳

A post shared by Sadaf (@sadaf_beauty) on

 

 

2-   شما هیجان در میان کاربران می‌سازید و آنها از شما تصویر برند

مسابقه یکی از جذاب‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین روش‌ها،برای درگیر کردن کاربران است. آدم‌ ها که عوض نشده‌ اند، تنها مدیوم مورد علاقه‌شان تغییر کرده.

پربازدیدکننده‌ترین برنامه تلویزیون مسابقه‌ ها هستند، چیزی که فوتبال را به محبوب‌ترین ورزش جهان تبدیل کرده، شور و هیجانی است که در مسابقۀ آن وجود دارد. همین قواعد در جهان اینستاگرام هم پابرجاست.

مسابقه اینستاگرام، باعث ایجاد شور و شوق در میان کاربران می‌شود و همین شور و شوق باعث می‌شود که آنها اسم شما و برندتان را به خاطر بسپارند، به دیگران معرفی کنند و وقتی به خدمات یا محصولات شما نیاز داشتند، اولین گزینه‌ای که به ذهنشان می‌رسد، شما باشید.

مسابقه اینستاگرام در تصویر برند یا Brand Imageشما بسیار موثر است.

3-   نرخ مشارکت پیج اینستاگرام شما را بالا می‌برد

همانطور که گفتم الگوریتم‌های اینستاگرام با گذر زمان تغییرات زیادی کرده و اگر در کلمه کلی بخواهم این تغییرات را برای شما به تصویر بکشم، اینستاگرام در حرکت به سمت تعامل بیشتر با کاربران است.

قبلا پست‌ها در اینستاگرام به ترتیب زمانی مرتب می‌شد و شما هنگامی که وارد تب Homeمی‌شدید، به ترتیب زمانی پست‌ها را می‌دید.
اما امروزه چنین نیست. امروزه یکی از مهم‌ترین فاکتورهای اینستاگرام برای نشان دادن پست‌ها نرخ مشارکت(Engagement Rate)پیج شماست.

نرخ مشارکت توسط یک درصد بیان می‌شود. (مجموع تعداد لایک و کامنت تقسیم بر تعداد کل فالوورها ضربدر 100 است).

شما می‌توانید از کاربران بخواهید شما را لایک کنند و دوستانشان را در زیر پست شما منشن کنند، تمام این موارد باعث افزایش نرخ مشارکت شما می‌شود و همین به شما کمک می‌کند، در اکسپلور اینستاگرام دیده شوید و اینستاگرام شما را به طیف وسیع‌تری از فالوورهای شما نشان می‌دهد.

و اما حالا وارد بخش عملی و هیجان انگیز کار می‌شویم: نحوۀ استفاده از ربات اینستاورد

آموزش استفاده از ربات اینستاورد برای برگزاری مسابقه اینستاگرام

اول از همه به شما بگویم که اصلا نگران نباشید، کار کردن با ربات اینستاورد فوق‌العاده راحت است و نیاز به هیپ دانش خاصی ندارد. علاوه بر این کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند و می‌توانید هر سوالی را با آنها در میان بگذارید.
مرحله اول: در سایت اینستاورد ثبت نام کنید و ابزار “مسابقه ساز” را انتخاب کنید

پیش از هرکاری لازم است که وارد سایت www.worldofinsta.com شوید و در قسمت ثبت نام، ثبت نام کنید.

مسابقه اینستاگرامی، برنامه قرعه کشی کامنت اینستاگرام، قرعه کشی کامنت اینستاگرام سایت برای قرعه کشی اینستاگرام، بازاریابی اینستاگرام، ادمین اینستاگرام، محتوای اینستاگرام

حالا همانطور که گفتم ابزار مسابقه ساز را انتخاب کنید.

مسابقه اینستاگرامی، برنامه قرعه کشی کامنت اینستاگرام، قرعه کشی کامنت اینستاگرام سایت برای قرعه کشی اینستاگرام، بازاریابی اینستاگرام، ادمین اینستاگرام، محتوای اینستاگرام

 

مرحلۀ دوم: اکانت اینستاگرام خود را وارد کنید

مسابقه اینستاگرامی، برنامه قرعه کشی کامنت اینستاگرام، قرعه کشی کامنت اینستاگرام سایت برای قرعه کشی اینستاگرام، بازاریابی اینستاگرام، ادمین اینستاگرام، محتوای اینستاگرام
در این مرحله باید روی گزینۀ “اکانت جدید” کلیک کنید و اکانت اینستاگرام خود را در آن وارد کنید. دقت کنید که این بخش پروکسی را لازم نیست پر کنید و تنها کافی است نام کاربری و پسورد خود را در این قسمت وارد کنید.


پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد، یک اس ام اس برای موبایل شما می‌آید. این اس ام اس را در صفحۀ بعد وارد می‌کنید.

حالا ثبت نام شما تمام شده است. برای اطلاع از نحوۀ بار ربات اینستاگرام (تنظیمات ربات و مسائل فنی) می‌توانید به صحفۀ آموزش ما در اونترنتمراجعه کنید.

 

در نهایت

افزایش فالوور اینستاگرام فرآیند داستان کوتاه یک روز و یک شب نیست.

افزایش فالوور اینستاگرام زمانی بلند است که باید در یک فرآیند چند ماهه بخوانیدش. برنامه ریزی کنید، محتوای مناسب تولید کنید و همزمان برای تبلیغات در اینستاگرام یک برنامه اساسی بریزید.

مسابقه اینستاگرامی به راه بیاندازید، شور و شوقی در میان فالوورهای خود ایجاد کنید؛ خلاقیت به خرج دهید و یک تصویر منحصر به فرد و ماندگار از خودتان بسازید.

تخصص ما بازاریابی اینستاگرامی است و چندین سال تجربه کار با کسب و کارهای مختلف و امتحان روش‌های مختلف چیزهای زیادی به ما آموخته است. سوالات خود را از ما بپرسید و تجربه‌های خود را با ما در میان بگذارید.

[sc name=”akrami”]Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn