آیا سئو علم است ؟ ابزار است ؟ !!

مطالب بسیار زیادی راجع به سئو روی بستر نت میشود پیدا کرد، امّا واقعا همه این مطالب کمک میکنند یا راهنمایی جامع و کاربردی به ما ارائه میکنند؟!

خب جواب مسلما خیر است !

اینجا دقیقا همونجایی است که باید شک کرد ، سئو و یا بهینه سازی موتور های جست و جو یک استاندارد و چهارچوب خاص دارد که توسط گوگل هر چند وقت یکبار دستخوش تغییر می گزدد .

امٌا بجز این استاندارد های تعریف شده تجربه و آزمون و خطا حرف اوّل را میزند، حالا سوالی که پیش میاد اینه که مگه خود ما نمیگیم که با هوش : کسی است که تجربه دیگران را تجربه نکند !!!

بله همینطور است .

ولی سوال اینجاست که چرا فردی باید اطلاعاتی که به سختی، با آزمون و خطا و صرف هزینه بدست آورده را رایگان و راحت در اختیار جامعه اینترنت قرار بده !؟؟

زمانه که به دنبال یادگیری سئو بودم کلاس ها، کارگاه ها، و دوره های آنلاین رایگان زیادی را گذراندم تا بتوانم به موضوع تسلط پیدا کنم امٌا تنها چیزی که بدست آوردم قوانین ضد و نقیضی بود که تو نت پیدا کردم.

یک مرجع معتبر پیدا کنید و به مطالبی که منبع ندارند توجه نکنید !!

زمان یادگیری چه در بستر وب و یا محیط بیرون منابع و مراجع معتبر را پیدا کنید و بدانید که علم آموزش هم مانند تمامی کارهای دیگر سود جویانی دارد که میخواهند با معرفی خود به عنوان استاد زمان و سرمایه شما رو به سمت خودشان هدایت کنند .

مرجع های معتبر را پیدا کنید ، بطور مثال اگر با ورد پرس کار میکنید Yoast Seo میتواند منبع خوب و مفیدی برای یاد گیری شما باشد و کار آمد ترین مرجع سئو در زمینه وردپرس است.

درصورت نیاز به تهیه اکانت با کلاس های آنلاین با همکاران ما مشاوره بفرمایید.

امّا اگر از وردپرس استفاده نمی کنید و میخواهید یک سئو کار متخصص شوید و این راه را برای کسب درآمد انتخاب کرده اید ضمن عرض تبریک، وب سایت Moz را به شما معرفی میکنم که رهبر ابزارهای سئو و آموزش آن است.

امٌا چرا اینجا واژه رهبر استفاده شد؟

کمپانی Moz هر ساله یک سری قوانین و استراتژی های کلان را به بستر وب ارائه میدهد و کلا زمین بازی را در اختیارمیگیرد.

برای مثال : Domain autorithy، که توسط این شرکت ارائه شد شاخص مهمی در رابطه با اعتبار و ارزش دوماین شماست.

جهت تهیه ابزارهای Moz با کارشناسان ما درتماس باشید.

امید واریم که توانسته باشیم تجربیاتمان را به بهترین شکل و شفاف ترین حالت ممکن به شما بزرگواران ارائه داده باشیم .

 

نویسنده : امید اکرمی