تیک آبی اینستاگرام،ترفند های اینستاگرام، اینستاگرام،محتوای شبکه های اجتماعی،تولید محتوای اینستاگرام

آموزش فعال سازی تیک آبی اینستاگرام در ۷ قدم

حتما تا حالا چشمتان به آن تیک آبی معروف خورده است! همان که نشانه معروف بودن و محبوب بودن افراد در اینستاگرام است! شاید فکر کنید که اصلاً مگر هر کسی می‌تواند تیک آبی اینستاگرام را از آن خود کند؟ مگر نباید حتماً مشهور و سلبریتی باشیم؟ در جواب به این سوال باید بگویم که برای تیک آبی گرفتن لازم نیست که حتماً چهره معروفی باشید؛ دریافت تیک آبی اینستاگرام برای همه ممکن است؛ منتها به چند شرط!

بد نیست بدانید که تا پیش از این، تیک آبی اینستاگرام با پروسه‌ای بسیار پیچیده و سخت، فقط به افراد خاصی مثل خوانندگان، فوتبالیست‌ها، دولت‌مردان و… تعلق می‌گرفت. این پروسه گاهی آنقدر طافت‌فرسا بود که خیلی از سلبریتی‌ها نه تنها نمی‌توانستند تیک آبی اینستاگرام را به چنگ بیاورند، بلکه حتی علاقه‌ای هم به طی کردن مراحل طولانی رسیدن به آن نداشتند. برای همین هم بود که خیلی‌ها بابت این مساله از اینستاگرام شاکی بودند.

تیک آبی اینستاگرام،ترفند های اینستاگرام، اینستاگرام،محتوای شبکه های اجتماعی،تولید محتوای اینستاگرام
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

اما حالا اوضاع فرق کرده است؛ هر فردی در دنیای اینستاگرام می‌تواند به سادگی هرچه تمام‌تر به تیک آبی اینستاگرام دست یابد و آن را بچسباند گوشه‌ی صفحه‌اش و در حالی که عینک آفتابی‌اش را زده برود زیرِ نور خورشید دراز بکشد و آب پرتقالش را بخورد و چشم بدوزد به افق بی‌انتهای دریای مقابلش.

و اما خبر خوب! در این مقاله قرار است مرحله به مرحله با نحوه دریافت تیک آبی اینستاگرام آشنا شوید و نکات مهمی را یاد بگیرید.

خواهش می‌کنم قبل از خواندن بخش بعدی مقاله آب پرتقالتان را تمام کنید و بگذارید یک سوال بسیار مهم از شما بپرسم!

چرا به تیک آبی اینستاگرام نیاز داریم؟

می‌دانم که خودم گفتم اکثر آدم‌های مشهور و مهم یک تیک آبی اینستاگرام هم برای خودشان دارند. اما دلیل واقعی وجود این تیک چیز دیگریست.

سر راست بگویم تیک آبی اینستاگرام فقط برای تشخیص افراد معتبر از میان افراد نامعتبر است. حتماً پیش آمده که نام شخص معروفی را در اینستاگرام سرچ کرده باشید و علاوه بر پیج شخصی آن فرد چندین و چند صفحه‌ی فیک و فن پیج هم در کنارش نمایش داده شده است.

تیک آبی اینستاگرام،ترفند های اینستاگرام، اینستاگرام،محتوای شبکه های اجتماعی،تولید محتوای اینستاگرام
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

تیک آبی اینستاگرام برای حل کردن این مشکل است و اینستاگرام از طریق آن به کاربرانش اطمنیان می‌دهد اشخاصی با هویت معتبر را دنبال می‌کنند یا خیر.

به عکس بالا و صفحه‌ی اصلی اصغر فرهادی توجه کنید. به طور رسمی تیک آبی اینستاگرام هیچ معنی دیگری جز این ندارد و به درد هیچ‌چیز دیگری نمی‌خورد. حالا از خودتان بپرسید که آیا واقعاً نیاز دارید تیک آبی اینستاگرام را فعال کنید یا فعال نبودنش هم چندان فرقی به حال‌تان نمی‌کند؟

البته باید این را هم بگویم که به هر حال تیک آبی اینستاگرام به شما امتیازات ویژه‌ای هم خواهد داد که مستقیماً ربطی به خودِ آن ندارد.

راهنمای عملی گرفتن تیک آبی اینستاگرام

اگر این جمله‌ها را می‌خوانید یعنی این‌که تیک آبی اینستاگرام برایتان مهم است؛ پس: پیش به سوی تیک آبی.

برای شروع بهتر است که اول اینستاگرام خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

حالا به قسمت تنظیمات (Settings) بروید و مطابق تصویر زیر گزینه‌ی Request Verification را پیدا کنید.

تیک آبی اینستاگرام،ترفند های اینستاگرام، اینستاگرام،محتوای شبکه های اجتماعی،تولید محتوای اینستاگرام
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

با انتخاب گزینه‌ی مشخص شده در سمت چپ تصویر وارد یک صفحه دیگر که در سمت راست تصویر مشاهده می‌کنید خواهید شد. در این صفحه فقط با گزینه آخر آن کار دارید.

با انتخاب گزینه آخر، اینستاگرام از شما یک گواهینامه‌ی معتبر دولتی یا بین‌المللی می‌خواهد. این گواهینامه معتبر می‌تواند شناسنامه، کارت ملی یا پاسپورت شما باشد. فقط توجه کنید که اینستاگرام پاستپورت را از دو مورد دیگر بیشتر قبول دارد.

خب، حالا گزینه SEND را بزنید. درخواست شما برای اینستاگرام ارسال می‌شود.


تگ محصولات اینستاگرام چیست ؟


اگر درخواست من برای تیک آبی اینستاگرام رد شد باید چه کار کنم؟

بله؛ اصلاً بعید نیست که درخواست شما برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام پذیرفته نشود، تازه احتمال این اتفاق بسیار زیاد هم است!

اینستاگرام در وب‌سایت رسمی‌اش به طور شفاف توضیح داده است که افراد باید دارای چه ویژگی‌هایی باشند تا تیک آبی اینستاگرام به آن‌ها تعلق بگیرد. بنابراین بر اساس همان فاکتورها هم می‌توانید تشخیص دهید که چرا درخواست شما برای تیک آبی رد شده است.

چرا درخواست شما برای تیک آبی رد می‌شود؟

بیایید این دلایل را یک به یک بررسی کنیم.

۱-معتبر نبودن حساب کاربری اینستاگرام

اگر در اعتبارسنجی مشخصات وارد شده‌ی شما در اکانتتان (نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و…) و گواهینامه‌ای که برای اینستاگرام ارسال کرده‌اید، تردید یا مشکلی وجود داشته باشد اینستاگرام اکانتتان را فیک و نامعتبر می‌شمارد و شرمنده اخلاق ورزشی شما می‌شود!

۲-کپی کار بودن شما

صفحه‌ی شخصی شما محلی برای لحظات خاص خود شما و فعالیت‌هایی است که زاییده‌ی ذهن و توانایی‌های خودتان هستند. مثلاً اینستاگرام اکانتی که در حال کپی کردن محتوای خودش از سایر شبکه‌های اجتماعی (نظیر توییتر یا یوتیوب) است را منحصربه‌فرد نمیداند. اکانت شما باید تنها متعلق به یک برند یا یک فرد باشد و زیر نظر همان شخص یا برند اداره شود.

البته اینستاگرام برای این مورد یک مورد استثنا هم دارد. اکانت‌های متعلق به یک برند که با زبان‌های مختلف در حال فعالیت ‌اند اما محتوای یکسان تولید می‌کند، ممکن است بتوانند تیک آبی را دریافت کنند.

تیک آبی اینستاگرام،ترفند های اینستاگرام، اینستاگرام،محتوای شبکه های اجتماعی،تولید محتوای اینستاگرام
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

۳-کامل نبودن اطلاعات حساب کاربری

منظور از اطلاعات کامل، بیوگرافی، عکس پروفایل، حداقل یک پست عمومی در صفحه و نام شماست.

شما باید این اطلاعات را به صورت کامل وارد کنید و مطمئن باشید که اکانتتان عمومی (Public) است. تیک آبی به اکانت‌های خصوصی (Private) داده نمی‌شود.

۴-شناخته شده نیستید

یکی دیگر از پیش‌ شرط‌‌های اینستاگرام این است که عموم مردم تا چه اندازه شما را می‌شناسند و نام شما را در جستجو‌های روزانه‌شان سرچ می‌کنند. این اصلی‌ترین و سخت‌ترین شرطی‌ست که برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام گذاشته شده است.

چطور به شرط‌هایی که اینستاگرام برای‌مان گذاشته است عمل کنیم؟

حالا نهایتاً با خواندن چهار مورد بالا باید فهمیده باشید که چرا و به چه جرمی تیک آبی اینستاگرام به شما داده نمی‌شود. اما آیا آماده‌ی انتقام گرفتن هستید؟ بیایید ببینیم چه‌طور می‌شود رویِ این شبکه‌ی اجتماعی را کم کرد و تیک آبی را با وجود تمام این شرایط سخت گرفت.

۱- فالوورهای‌تان را بالا و بالاتر ببرید

اگر دقت کنید احتمالاً مشکل اصلی اینستاگرام عزیز با شما مورد چهارم است. یکی از چیزهایی که مورد چهارم را تار و مار می‌کند و البته مهم‌ترین مورد ممکن، تعداد فالوورهای شماست که باید بسیار بسیار سنگین باشد و حتی کیلو را هم رد کند و بالا و بالاتر برود.

مثل آقای نوید محمدزاده‌ی عزیز که تیک آبی‌اش را گرفته و دارد مفتخرانه و قدرشناسانه به آسمان نگاه می‌کند.

تیک آبی اینستاگرام،ترفند های اینستاگرام، اینستاگرام،محتوای شبکه های اجتماعی،تولید محتوای اینستاگرام
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

۲- به اینستاگرام نشان دهید که به یک تیک آبی برای تأیید هویت‌تان نیاز دارید

یادتان هست گفتیم تیک آبی اینستاگرام فقط به درد این می‌خورد که هویت شما را از میان تمام اکانت‌های جعلی به نام شما تأیید یا رد کند؟ اگر هیچ اکانت جعلی با نام شما در اینستاگرام وجود ندارد؛ پس دیگر چه دلیلی باقی می‌ماند که کسی به شما تیک آبی اینستاگرام بدهد و تأیید یا ردتان کند؟ شما همین حالا بدون تیک آبی اینستاگرام هم یگانه و در نتیجه تأیید شده‌اید ولی وقتی نام آقای فرهادی سرچ کنید چه اتفاقی می‌اُفتد؟ هیچی، صدتا صفحۀ فیک می‌بینید!

پس بیایید اینستاگرام را گول بزنیم و به او یک دلیل موجه بدهیم که هویت شما در معرض خطر است و برای خودتان چندین پیج جعلی و فیک بسازید. البته در این کار عجله نکنید چون حتماً پیش از شما هم کسانی بوده‌اند که دست به انجام این ترفندها زده باشند و اینستاگرام تجربه‌ی مواجهه با چنین مواردی را دارد و تشخیص اکانت‌‌های جعلی ساخته شده به دست خودتان چندان برایش سخت نخواهد بود.


فهرست کاملی از ابعاد پست، استوری و محتوا اینستاگرام


بهتر است همه‌چیز طبیعی باشد. مثلاً ابتدا تعداد فالوورهایتان را بالا ببرید و چند وقت هم صبر کنید تا روند افزایش فالوور شما شدت یابد و اینستاگرام حدس بزند که شما آدم مهم و معروفی هستید، بعد با ساختن چندین اکانت جعلی فرضش را تأیید کنید.

توجه کنید که نباید همه‌ی این اکانت‌ها را با یک گوشی موبایل یا حتی یک اینترنت بسازید، حتی بهتر است هر اکانت را از شهرهای مختلفی در کشور ایجاد کنید. در غیر این صورت اینستاگرام با تشخیص ip مشترک سازنده‌ی همه‌ی این اکانت‌های جعلی دست شما را می‌خواند و می‌فهمد دارید سرش کلاه می‌گذارید! این یعنی تیک بی تیک!

۳-فعالیت مستمر داشته باشید

بله باور کنید! اینستاگرام فقط با چشم کار می‌کند! هرچه بیشتر در اینستاگرام وقت بگذرانید و هرچه بیشتر آدم‌ها را مجبور کنید که در صفحه شما وقت بگذرانند، به تیک آبی اینستاگرام نزدیک‌تر می‌شودی! باز هم می‌گویم باور کنید، حتی اگر باور کردنش سخت است.

تیک آبی اینستاگرام،ترفند های اینستاگرام، اینستاگرام،محتوای شبکه های اجتماعی،تولید محتوای اینستاگرام
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

این زد و بند پنهانی اینستاگرام باعث می‌شود فقط کاربرانی را دوست داشته باشد که بیست‌وچهارساعت سرشان توی گوشی‌ است و زل زده‌اند به صفحه‌ی اینستاگرام یا درواقع فعال هستند. خلاصه این‌که کسی به شما تیک آبی اینستاگرام نمی‌دهد اگر فعالیت‌های مستمر و ویژه‌ی خودتان نداشته باشید. اینستاگرام این را هم به وضوح در چهار شرطش برای تیک آبی ذکر کرده است.

پس اگر هیچ پستی در اینستاگرام‌تان ندارید یا تاریخ انتشار آخرین پست‌تان به مدت‌ها قبل برمی‌گردد سریع به فکر یک متن و عکس یا یک فیلم باشید و فعالیت مستمرتان را از همین حالا و با برنامه آغاز کنید.

۴- از توهین، جنجال، حاشیه، و اعمال غیراخلاقی جداً خوداری کنید

اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی‌ست و یک شبکه‌ی اجتماعی به اعتبار راضی نگه‌داشتن تعداد زیادی از آدم‌ها یا درواقع تمام جامعه زنده است. منظورم این است که اینستاگرام تمام تلاشش را می‌کند تا برای کاربرهای محیطی را فراهم کند که کم‌ترین آسیب و نگرانی را در پی داشته باشد و همه از آن راضی باشند.

پس در چنین محیطی کوچک‌ترین حرکتی که فرد دیگری را ناراحت کند به شدت مورد شماتت قرار می‌گیرد و سرزنش می‌شود. رفتارهای زننده، پست‌های خشن یا توهین‌آمیز، مخصوصاً تهدید یا شکستن مرزهای عرفی جامعه نه تنها از سوی خود اینستاگرام بسیار غیرقابل قبول خواهد بود که حتی ممکن است جریان‌های اجتماعی‌ای ضد شما به راه بیندازد و کاربران یکی‌یکی شروع به بلاک و ریپورت کردن شما کنند.

در چنین شرایطی نه تنها باید بیخیال تیک آبی اینستاگرام شوید که حتی باید مواظب باشید صفحه‌تان به دست اینستاگرام حذف نشود. پس نهایتاً بهتر است از همین ابتدا مرتب و منظم بنشینید و اصلاً دنبال حاشیه نباشید و گرنه سرنوشتی مثل آقای تتلو در انتظار صفحه‌تان خواهد بود.

تیک آبی اینستاگرام،ترفند های اینستاگرام، اینستاگرام،محتوای شبکه های اجتماعی،تولید محتوای اینستاگرام
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

۵- کمی حاشیه و خبرسازی هم بد نیست

اگرچه مرتب و منظم نشستن بی‌خطر است اما فایده‌ای ندارد. اینستاگرام باید مجاب شود شما آدم مهم و خبرسازی هستید و ارزش تأیید رسمی و تیک آبی اینستاگرام را دارید. بنابراین باید پرهیاهو باشید، شلوغ کنید و چیزهایی که دم دستتان می‌رسد را محکم به زمین پرت کنید و بشکنید و داد بزنید و همه‌ی کارهایی را انجام بدهید که قبل‌تر گفتیم انجام ندهید.

البته استفاده از این تکنیک خیلی حساس است چون همان‌قدر که می‌تواند شما را یک شبه خبرساز کند و به همه‌ی مردم بشناساند و فالوورهای میلیونی برای‌تان به ارمغان بیاورد، می‌تواند مثل تتلو منفورتان کند و باعث شود مردم کمپین‌هایی بر ضدتان راه بیندازند و حتماً بلایی سر صفحه‌تان بیاید که پیش‌تر گفتیم. البته کسانی مثل دنیا جهان‌بخت هم وجود دارند که با همین شیوه نه تنها فالوورهای بسیار زیادی کسب می‌کنند، حتی تیک آبی هم دارند.


افزایش فالور اینستاگرام با تاکتیک حرفه ای مسابقه برگزاری مسابقه اینستاگرامی


شاید گیج شده باشید. بالأخره باید بی‌حاشیه بود یا فقط حاشیه بود؟ جواب چیزی میان این دو است. شما باید به سمت حاشیه‌هایی بروید که زیاد خطری در پی ندارند. مثلاً راجع‌به چیزهایی اظهار نظر کنید که اکثر مردم برایش اهمیت زیادی قائل نیستند ولی توجه زیادی به آن می‌کنند.

منظورم پدیده‌هایی مثل ترامپ است. در دنیای حال حاضر شخصیت ترامپ چندان شخصیت قابل احترامی نیست و شما می‌توانید با خیال راحت انتقادهای تندی نسبت به او بکنید؛ بدون این‌که هیچ یک از طرفدارانش از شما ناراحت شود. چون طرفدارانش اصلاً زبان فارسی را نمی‌فهمند که نظرات شما را بخوانند.

کلید حل معما تعادل است، باید به اندازه‌ای بی‌حاشیه باشید که از یادها نروید و به اندازه‌ای حاشیه ساز که منفور نشوید.

۶- با افراد تأیید شده از سوی اینستاگرام معاشرت کنید

وقتی با یک گروه از افراد مو بلند بگردید حتی اگر کچل باشید مردم همان‌طوری به شما نگاه می‌کنند که به دوستان‌ مو بلندتان.

در واقع اگر مدام با افرادی که تیک آبی اینستاگرام‌شان فعال است مراوده داشته باشید و برای‌شان کامنت بگذارید و در استوری‌ها تگ‌شان کنید. ممکن است آن‌ها هم از شما خوش‌شان بیاید و همین کارها را متقابلاً انجام دهند و رایگان برای شما تبلیغ کنند.

این به اعتبار شما نزد اینستاگرام و افزایش فالوورهایتان منجر خواهد شد که بسیار هم کارآمد و مشکل گشاست.

تیک آبی اینستاگرام،ترفند های اینستاگرام، اینستاگرام،محتوای شبکه های اجتماعی،تولید محتوای اینستاگرام
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

۷- روی اعصاب اینستاگرام بروید

اجازه دهید رازی را به شما بگویم! اگر مدام به اداراتی که کارتان پیششان گیر است  و مدام از آن‌ها بخواهید کارتان را سریع‌تر انجام بدهند، کارمندان آن اداره از دست شما عصبی خواهند شد و سعی می‌کنند هرچه زودتر کار شما را راه بیندازند تا یک نفس راحت بکشند.

با اینستاگرام هم می‌شود همین کار را کرد. برایش نامه بنویسید و از طریق ایمیل دلایل مفصلی ذکر کنید که چرا باید به درخواست تأیید هویت شما توجه کند و تیک آبی اینستاگرام را برایتان فعال کند. این کار را هر هفته یک بار یا بیشتر یا کم‌تر (بسته به توانایی خودتان در روی اعصاب بودن) انجام بدهید و مدام پیگیر تیک آبیتان بشوید. در ضمن هیچوقت محترم و منطقی بودن را فراموش نکنید و تسلیم هم نشوید.

حرف آخر اونترنت برای شما

اگرچه دریافت تیک آبی اینستاگرام کار بسیار سختی به نظر می‌رسد اما غیر ممکن نیست. تنها چیزی که در دریافت تیک آبی اینستاگرام واقعاً مطرح می‌شود این است که شما تا چه اندازه پشت‌کار دارید تا صفحه‌ی قابل قبولی را با فعالیت‌های مستمرتان برای تأیید رسمی اینستاگرام تهیه کنید. امیدواریم تمام راهنمایی‌های ما در راه رسیدن به این هدف کمک‌تان کند.

در صورتی که این مراحل را رفته‌اید و تجربه‌ای دارید خوشحال میشویم ما را هم در جریان بگذارید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Pin It on Pinterest

Share This

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی